XVS

از همگرا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Venus Logo


معرفی[ویرایش]

ونوس پروتکل (ونوس) یک پلتفرم وام دهی و پروتکل استیبل کوین مصنوعی در زنجیره هوشمند بایننس است. کاربران می‌توانند بدون مجوز از مجموعه‌ای از دارایی‌ها وام بدهند یا وام بگیرند، و نرخ‌های بهره توسط پروتکل تعیین می‌شوند و بر اساس تقاضا به‌طور خودکار تعیین می‌شوند. علاوه بر این، تامین کنندگان وثیقه این گزینه را دارند که سکه های پایدار مصنوعی (VAI) با موقعیت های بیش از حد وثیقه ضرب کنند.

تاریخ[ویرایش]

پروتکل ونوس با هدف پر کردن شکاف بین وام‌دهی مالی سنتی و پروتکل‌های غیرمتمرکز در زنجیره هوشمند بایننس ایجاد شد و کاربران را قادر می‌سازد تا از مشکلات هزینه و سرعت شبکه اتریوم اجتناب کنند. ونوس که از دو شرکت Compound و Maker ساخته شده است، یک پروتکل بازار پول را با توانایی ضرب کوین های پایدار ترکیب می کند و به کاربران امکان می دهد از وثیقه یکسان برای هر دو عملکرد در یک اکوسیستم استفاده کنند.

توسعه در ابتدا به طور کامل توسط تیم پروژه Swipe پشتیبانی می شد، اما کنترل به طور کامل در دست دارندگان توکن XVS است - هیچ پیش معدنی برای تیم، بنیانگذاران یا توسعه دهندگان وجود نداشت. پیشنهادات حکومتی زیادی توسط جامعه ارائه شده است، از جمله ارتقاء اوراکل، افزایش ریسک و تغییر در مدل نرخ بهره.

طرح ارتقاء Venus V2 در 30 مارس 2021 توسط انجمن تأیید شد و در 15 آوریل 2021 انجام شد. این ارتقا شامل جریمه‌های اضافی برای انحلال VAI، 0.01٪ کارمزد برش VAI است که به خزانه‌داری ذخایر اضافه می‌شود. کنترل شده توسط حکومت XVS)، و اضافه کردن یک کارمزد بازخرید 0.01٪ برای برداشت دارایی ها از Venus (همچنین به خزانه داری ذخایر اضافه شده است). بخشی از این ارتقاء همچنین شاهد ارسال توکن پاداش ونوس (VRT) به دارندگان فعلی XVS بود که برای 15 می 2021 برنامه ریزی شده بود و در ابتدا به عنوان یک توکن پاداش برای کاربران Venus طراحی شده بود.

این پروتکل در ماه مه 2021 به دنبال یک انحلال بزرگ متحمل ضرر 77 میلیون دلاری بابت بدهی بد شد. در 18 مه 2021، افزایش قیمت بزرگ در XVS (80 دلار به 145 دلار در 3 ساعت) باعث شد مقدار زیادی وام با استفاده از XVS به عنوان وثیقه باشد. با این حال، سقوط متعاقب قیمت XVS به محدوده 80 دلار باعث انحلال وام‌های وثیقه شده توسط توکن شد، با فروش بیشتر وثیقه توقیف شده توسط مدیران تصفیه منجر به لغزش بیشتر از حد معمول شد، جایی که پس از انحلال نهایی دارایی‌های توقیف شده، ارزش آنها کاهش یافت. کوتاه از وام های معوقه. کسری خالص یک تراز منفی برای ونوس بود - اگرچه هیچ سرمایه‌ای از کاربر از بین نرفت، ونوس مجبور شد کمبود سیستم را با استقرار برنامه کمک‌های مالی Venus پوشش دهد.

به عنوان بخشی از گزارش پس از مرگ حادثه 18 می 2021، در 30 می 2021 اعلام شد که تیم Swipe (از جمله بنیانگذار Venus Joselito Lizarondo) دیگر مدیریت پروژه را بر عهده نخواهند گرفت و یک شورای ونوس جدید تشکیل خواهد شد. به موقع معرفی شد این تیم هنوز در زمان نگارش این مقاله در حال جذب است.

ایده[ویرایش]

نوآور بودن :

تعریف بازار هدف:

تعریف مشتری:

تعریف مشکل و راه حل:

آینده نگری:

ارتباط پروژه به بلاکچین :

تیم[ویرایش]

تعداد اعضا: 
عکس: 
اسم کامل: 
پروفایل های لینکدین: 
اسکم بودن پروژه:


سرمایه[ویرایش]

امتیاز ICO (10 امتیاز):
امتیاز جذب سرمایه گذار (5 امتیاز):
امتیاز مارکت کپ (5 امتیاز):

ارائه محصول[ویرایش]

ارائه محصول شامل موارد زیر است و هر کدام چهار امتیاز دارند:

  وایت پیپر:
  آگاهی بخش بودن وایت پیپر:
  معرفی ویدئویی:
  مایل استون ها:
  نمونه اولیه یا MVP:

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

بازاریابی و شبکه اجتماعی شامل موارد زیر است ، هر کدام از عناصر اصلی چهار امتیاز دریافت می کنند:

  تویتر:
  فیس بوک:
  گیت هاب:
  یوتیوب:
  مدیوم:

امتیازات بیشتر

  بیت کوین تالک:
  تلگرام/اسلاگ/دیسکورد:
  رددیت:
  بیت کوین ویکی:
  بلاگ:


وضعیت پروژه[ویرایش]

درجه آمادگی سرمایه گذاری[ویرایش]