SUSHI

از همگرا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
SUSHI Logo

معرفی[ویرایش]

SushiSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که بر اساس پلتفرم اتریوم ساخته شده است. سوشی سواپ از یک سیستم بازارسازی خودکار به جای یک دفتر سفارش سنتی استفاده می کند. به جای تطبیق سفارشات خرید و فروش فردی، کاربران می توانند دو دارایی را با هم ترکیب کنند تا بعد با هم معامله شوند و قیمت بر اساس نسبت بین این دو تعیین می شود. فعالیت SushiSwap به عنوان یک فورک Uniswap آغاز شد. با این حال، به یک جایگزین متنوع تر و مردمی تر مبدل شد.

ظهور SushiSwap SushiSwap به عنوان یک فورک ساده از Uniswap آغاز شد. چیزی که آن را در زمان راه اندازی متفاوت می کرد این بود که SushiSwap هم توکن حاکمیتی (SUSHI) و هم استخراج نقدینگی را ارائه می کرد. SushiSwap در ابتدا به کاربران خود اجازه داد توکن‌های Uniswap LP را در SushiSwap به اشتراک بگذارند تا توکن‌های SUSHI را به دست آورند. پس از حدود دو هفته، خالق SushiSwap، یک چهره قطبی که با نام مستعار Chef Nomi شناخته می‌شود، قصد داشت همان توکن‌های Uniswap LP را برای دارایی‌هایی که به SushiSwap منتقل می‌شوند، بازخرید کند. این عمل به عنوان یک حمله خون آشامی تعبیر شد.

در ابتدا انگیزه زیادی برای انتقال نقدینگی از Uniswap به SushiSwap وجود داشت، که منجر به افزایش نقدینگی در Uniswap شد زیرا سرمایه گذاران به دنبال بازدهی بالا بودند. اما Uniswap تحت تأثیر پمپ SushiSwap و مهاجرت قرار نگرفت - سطوح نقدینگی صرافی پس از مهاجرت نقدینگی SushiSwaps به سطوح قبلی خود بازگشت - حتی اندکی افزایش هم یافت.

پس از اقدام مشکوک Chef Nomi و خروج متعاقبش، جامعه به سرعت قوانین روشنی را برای مالکیت و کنترل پروتکل سازماندهی کرد تا در مسیری پایدار به جلو حرکت کند. مالکیت مؤثر SuhsiSwap به آدرس های مولتی سیگ ها و عملیات های مولتی سیگ تقسیم شد.

منبع

اعضای تیم[ویرایش]

اعضای بنیانگذارآن افراد زیر هستند.

Chef Nomi

Ox Maki

برخی از دیگر اعضای شرکت سوشی سواپ به واسطه لینکدین شناسایی شد.

ایده[ویرایش]

تیم[ویرایش]

تعداد اعضا:اعضای تیم کاملا مشخص نیستند به آن امتیاز دو از چهار داده می شود.(منبع)

عکس: بنیانگذار آن Chef Nomi و هم بنیانگذار ox maki در لینکدین به درستی مشخص نیست و عکس هایی که موجود است قابل اعتماد نیست و به آن امتیاز تعلق نمی گیرد(منبع)(لینکدین)

اسم کامل:اسم کامل ox maki و اکثر کارمندان شرکت sushiswap مشخص نیست (دو امتیاز) (منبع)

پروفایل های لینکدین:ox maki پروفایل لینکدین ندارد، دو امتیاز به آن تعلق می گیرد. (منبع)(لینکدین)

اسکم بودن پروژه:پروژه سوشی سوپ توسط سایت isthiscoinascam امتیاز 4.34 را که پایین تر از متوسط است گرفته است،که چون پایین تر از متوسط است به آن امتیاز دو تعلق می گیرد(منبع)

به تیم شش امتیاز از بیست امتیاز تعلق می گیرد.

سرمایه[ویرایش]

امتیاز ICO (10 امتیاز):هیچ نوع اطلاعات ICO و سرمایه گذاری در سایت های مربوطه برای سوشی سواپ وجود ندارد و هیچ امتیازی از این بخش نمی گیرد.
امتیاز جذب سرمایه گذار (5 امتیاز):هیچ نوع اطلاعات ICO و سرمایه گذاری در سایت های مربوطه برای سوشی سواپ وجود ندارد و هیچ امتیازی از این بخش نمی گیرد.
امتیاز مارکت کپ (5 امتیاز):سوشی سواپ در رنک 81 کوین مارکت کپ و بین رده های 100-80 قرار دارد و از امتیاز 1 امتیاز می گیرد.منبع

به سوشی سواپ از بیست امتیاز این بخش 1 امتیاز می گیرد.

ارائه محصول[ویرایش]

ارائه محصول شامل موارد زیر است و هر کدام چهار امتیاز دارند:

  وایت پیپر:سوشی سواپ وایت پیپر ندارد بنابراین از این بخش امتیازی نمی گیرد.(منبع: سایت خود سوشی سواپ،سایت whitepaper.io،و مابقی سایت ها هیچکدام برای سوشی سواپ وایت پیپر ذکر نکرده اند همچنین سایت isthiscoinascam.com نیز آن را بدون وایت پیپر ذکر کرده است.)
  آگاهی بخش بودن وایت پیپر:جون وایت پیپر ندارد امتیازی به آن تعلق نمی گیرد.
  معرفی ویدئویی:معرفی های ویدیویی زیادی از طرف خود سوشی سواپ و سایرین در فضای اینترنت موجود است و امتیاز کامل آن را می گیرد.
  مایل استون ها:سوشی سواپ رودمپ خود را برای سال 2021 اعلام کرده است،و اهداف خودش را نیز مشخص کرده است با این حال بازه زمانی ندارد.به آن امتیاز 2 تعلق می گیرد.
  نمونه اولیه یا MVP:سوشی سواپ یک فورک از یونی سواپ است و در حال حاضر از مرحله نمونه اولیه ای که اجرا بشود گذر کرده است و چهار امتیاز این بخش را می گیرد.

سوشی سواپ از بیست امتیاز این بخش ده امتیاز را می گیرد.

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

بازاریابی و شبکه اجتماعی شامل موارد زیر است ، هر کدام از عناصر اصلی چهار امتیاز دریافت می کنند:

  تویتر:دارد
  فیس بوک:دارد
  گیت هاب:دارد
  یوتیوب:دارد
  مدیوم:اول دوم

امتیازات بیشتر

  بیت کوین تالک:
  تلگرام/اسلاگ/دیسکورد:دیسکورد:دارد
 رددیت:اولدوم
  بیت کوین ویکی:
  بلاگ/داکس:داکس:دارد
  
  فوروم:دارد

سوشی سواپ از این بخش از بیست و پنج امتیاز، بیست و سه امتیاز می گیرد.

وضعیت پروژه[ویرایش]

درجه آمادگی سرمایه گذاری[ویرایش]