RLC

از همگرا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

الگو:INFOBOX3

IExec RLC

معرفی[ویرایش]

iExec یک پلت فرم رایانش ابری منبع باز و غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. iExec به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) امکان دسترسی بر اساس تقاضا به منابع و فناوری‌های محاسباتی در ابر iExec را می‌دهد. iExec یک شبکه بلاک چین ایجاد کرده است که در آن dApps می تواند از منابع مقرون به صرفه و با کارایی بالا مانند سرورها، پایگاه های داده، برنامه های کاربردی SaaS، میزبانی وب و مزارع رایانه استفاده کند. ارز دیجیتال اصلی iExec - رمز RLC دارایی اصلی است که برای دسترسی به خدمات در زیرساخت iExec استفاده می شود. RLC مخفف عبارت Run on Lots of Computer است. که چهار ارزش را ارزش های اعلامی خود قرار داده است. غیرمتمرکز بودن، ابتکار، حفاظت از محیط زیست، آزادی برای خلق، نوآوری و مشارکت دنیای بهتر.

دفتر مرکزی iExec در لیون، فرانسه قرار دارد. این شرکت توسط Gilles Fedak و Haiwu He تأسیس شد و هر دو به ترتیب به عنوان مدیر اجرایی و رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه iExec مشغول به کار هستند. اولگ لودیگنسکی مدیر ارشد فنی است. ژیل فداک در سال 2003 دکترای خود را از دانشگاه پاریس سود دریافت کرد و به عنوان دانشمند پژوهشی INRIA (مخترعان دو موند عددی) در ENS در لیون، فرانسه کار کرده است. به طور مشابه، هایوو کارشناسی ارشد خود را به پایان رساند. و دکتری از دانشگاه علوم و فناوری لیل فرانسه.

در 19 آوریل 2017، iExec فروش توکن خود را راه اندازی کرد و بیش از 12 میلیون دلار در ازای 86,999,784 RLC جمع آوری کرد. به منظور پشتیبانی از dApps، قراردادهای هوشمند و پلتفرم‌های آن‌ها، iExec محاسبات فشرده پردازشی را خارج از زنجیره انجام می‌دهد تا عملکردهای زنجیره‌ای بلاک‌چین را به خوبی اجرا کند. برای انجام این کار، iExec از XtremWeb-HEP، یک نرم افزار شبکه رومیزی منبع باز استفاده می کند. محاسبات شبکه رومیزی (همچنین به عنوان محاسبات داوطلبانه شناخته می‌شود) منابع محاسباتی استفاده نشده را برای استفاده توسط برنامه‌ها و پلتفرم‌ها جمع‌آوری می‌کند و با توجه به کاغذ سفید iExec، XtremWeb-HEP "همه ویژگی‌های مورد نیاز را پیاده‌سازی می‌کند تا این امکان را در مقیاس جهانی ممکن کند، از جمله "عیب" -تحمل، چند برنامه، چند کاربر، زیرساخت ترکیبی عمومی/خصوصی، استقرار تصاویر مجازی، مدیریت داده، امنیت و پاسخگویی و بسیاری موارد دیگر. اساساً با این نرم افزار، dApps می تواند از هر منبع محاسباتی در چارچوب iExec برای اجرای برنامه های خود استفاده کند.

در وایت پیپر خود، تیم iExec چشم انداز رقابتی پروژه را ترسیم می کند و این رقبا را در رابطه با iExec توضیح می دهد. آنها به سرعت متوجه می شوند که ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز مانند Filecoin، Storj، و Siacoin رقبای مستقیم نیستند و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. در حالی که iExec از نظر تئوری می تواند با رشد خود گامی در این مسیر بردارد، اما یک پلت فرم ذخیره سازی نیست. این یک پلت فرم محاسباتی است. این امر آن را در رقابت با دیگر پروتکل های محاسباتی غیرمتمرکز مانند Golem و SONM قرار می دهد. با این حال، هر دوی اینها فضای دیگری را هدف قرار می دهند. اساسا، هر دو در حال ساخت یک ابر رایانه غیرمتمرکز بر روی فناوری بلاک چین هستند، در حالی که iExec توسعه و پایداری dApp را هدف قرار داده است. هر دو به آینده ای از اینترنت غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین نگاه می کنند، اما عملکرد آنها، اگرچه گاهی شبیه به هم هستند، بیشتر مکمل یکدیگر هستند تا متضاد.منبع

اعضای تیم[ویرایش]

Gilles Fedak

Haiwu HE

Oleg Lodygensky

Francis Otshudi

ایده[ویرایش]

هدف iExec ارائه برنامه های غیرمتمرکز در حال اجرا بر روی بلاک چین دسترسی مقیاس پذیر ، ایمن و آسان به خدمات ، مجموعه داده ها و منابع محاسباتی مورد نیاز آنها است. این فناوری به قراردادهای هوشمند اتریوم متکی است و امکان ایجاد زیرساخت ابری مجازی را فراهم می کند خدمات محاسباتی با کارایی بالا را در صورت تقاضا ارائه می دهد. iExec از مجموعه ای از فناوری های تحقیقاتی که در موسسات instit INRIA و CNRSeearch در زمینه محاسبات شبکه رومیزی توسعه یافته است ، استفاده می کند. ایده Desktop Grid (معروف به داوطلب محاسبه) جمع آوری منابع رایانه ای است که برای اجرا در اینترنت کم استفاده می شوند برنامه های موازی بسیار بزرگ با کسری از هزینه یک ابر رایانه سنتی. iExec متکی به XtremWeb-HEP ، یک نرم افزار دسکتاپ Grid بالغ ، جامد و منبع باز است که تمام ویژگی های مورد نیاز را اجرا می کند: تحمل خطا ، چند برنامه ، چند کاربر ، زیرساخت عمومی/خصوصی ترکیبی ، استقرار تصاویر مجازی ، داده ها مدیریت ، امنیت و پاسخگویی ، و بسیاری دیگر. iExec در حال توسعه یک پروتکل جدید اثبات مشارکت (PoCo) است که به اجماع خارج از زنجیره اجازه می دهد. به لطف اثبات مشارکت ، ارائه دهندگان منابع خارجی استفاده از منابع خود را مستقیماً در بلاک چین تأیید می کنند. هدف iExec استقرار یک زنجیره جانبی مقیاس پذیر ، با کارایی بالا ، امن و قابل مدیریت است که شکل جدیدی از حکمرانی توزیع شده را شامل می شود که شامل HPC کلیدی ، داده های بزرگ و رهبران صنعت ابری می شود. آن ها به آینده زیرساخت ها و شبکه بازار غیر متمرکز اعتقاد دارند ، جایی که داده های بزرگ و برنامه های HPC ، مجموعه داده های با ارزش و منابع محاسباتی (ذخیره سازی ، CPU ، GPU) با بالاترین سطح شفافیت ، انعطاف پذیری و امنیت - و iExec به عنوان پلتفرم کلیدی این آینده را می سازد .

تیم[ویرایش]

تعداد اعضا:پروژه iExec از چند تیم تشکیل شده است:تیم اجرایی، تیم بازرگانی، تیم تکنیکال، تیم مدیریت کامیونیتی.تیم اجرایی آن شامل ژیلس فداک، هایو هی ،اولگ لودیگینکسی و فرانسیس آتشودی است .اعضای تیم به صورت کامل در اینجا وجود دارد.(4 امتیاز)
عکس: عکس همه تیم در صفحات لینکدین آن ها وجوددارد.(4 امتیاز)
اسم کامل: اسم کامل همه تیم در صفحات لینکدین آن ها وجوددارد.(4 امتیاز)
پروفایل های لینکدین: پروفایل های لینکدین تیم در صفحات لینکدین آن ها وجوددارد.(4 امتیاز)
اسکم بودن پروژه:پروژه اسکم نیست و از لحاظ اطلاعات پروفایل نمره بسیار بالای 93 درصد را دریافت کرده است همچنین نمره کلی آن توسط سایت isthiscoinascam 6.29 است.(3 امتیاز)

مجموع امتیاز: 19/20

سرمایه[ویرایش]

امتیاز ICO (10 امتیاز):پروژه Iexec در تاریخ 19 ,25 آوریل 2017 موفق شده است در ICO،نوزده میلیون دلار جذب کند.(4 امتیاز)
امتیاز جذب سرمایه گذار (5 امتیاز):پروژه از سه سرمایه گذار خصوصی hashed،hyperchaincapitalوMaven 11 Capital سرمایه جذب کردهاست، اما رقم و سال آن مشخص نیست.(3 امتیاز)
امتیاز مارکت کپ (5 امتیاز):رتبه پروژه در کوین مارکت کپ 161 است و امتیاز مارکت کپ به آن تعلق نمی گیرد.

ارائه محصول[ویرایش]

ارائه محصول شامل موارد زیر است و هر کدام چهار امتیاز دارند:

  وایت پیپر:پروژه دارای وایت پیپر استو به آن امتیاز کامل تعلق می گیرد.(4 امتیاز)
  آگاهی بخش بودن وایت پیپر:وایت پیپر پروژه تمامی اجزای یک وایت پیپر خوب و آگاهی دهنده را دارد از جمله قسمت های تکنولوژیک، مارکت، توکنومیکس و...همچنین وایت پیپر تا به حال سه بار اصلاح شده است.(4 امتیاز)
  معرفی ویدئویی:تعداد زیادی معرفی ویدیویی از پروژه موجود است.(4 امتیاز)
  مایل استون ها:رودمپ پروژه به صورت واضح در وایت پیپر وجود دارد و همچنین آپدیت های پروژه به صورت مداوم در مدیوم ارائه [۱] می شود.(4 امتیاز)
  نمونه اولیه یا MVP:پروژه از مرحله نمونه اولیه بسیار فراتر رفته است و محصولات ارائه شده به بازار دارد.(4 امتیاز)

مجموع نمره :20/20

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

بازاریابی و شبکه اجتماعی شامل موارد زیر است ، هر کدام از عناصر اصلی چهار امتیاز دریافت می کنند:

  تویتر:دارد
  فیس بوک:دارد
  گیت هاب:دارد
  یوتیوب:دارد
  مدیوم:دارد

امتیازات بیشتر

  بیت کوین تالک:
  تلگرام/اسلاگ/دیسکورد:تلگرام:دارد،دیسکورد:دارد
  رددیت:[ https://www.reddit.com/r/iexec/ دارد]
  بیت کوین ویکی:
  بلاگ:دارد

وضعیت پروژه[ویرایش]

درجه آمادگی سرمایه گذاری[ویرایش]