KNC

از همگرا
پرش به ناوبری پرش به جستجو

معرفی[ویرایش]

شبکه Kyber یک پروتکل مبتنی بر اتریوم است که بر جمع آوری نقدینگی و تسهیل مبادلات برای توکن های ERC-20 متمرکز است. این پروتکل طیف وسیعی از امکانات اجرایی را برای تامین‌کنندگان نقدینگی فراهم می‌کند و به طیف وسیعی از نهادها اجازه می‌دهد نقدینگی را شامل کاربران نهایی، صرافی‌های غیرمتمرکز و سایر پروتکل‌های غیرمتمرکز مشارکت کنند. در سمت گیرنده، کاربران نهایی، کیف پول‌های ارز دیجیتال و قراردادهای هوشمند می‌توانند معاملات توکن فوری و بدون اعتماد را با بهترین نرخ‌های موجود در بین منابع انجام دهند. ویژگی صرافی فوری روی زنجیره برای فعال کردن طیف وسیعی از موارد استفاده غیرمتمرکز، از جمله پروتکل‌های مالی و پرداخت‌های ارزهای دیجیتال، حیاتی است. می توان انتظار داشت که پیاده سازی های مختلف پروتکل Kyber در سایر بلاک چین های عمومی، مبادلات فوری روی زنجیره را برای موارد استفاده و کاربردهای مختلف در این بلاک چین ها در دسترس قرار دهد.(منبع)

تعدادی بلاک چین دیگر با مجموعه ویژگی های متمایز متفاوتی وجود دارد که موارد استفاده متفاوت را حل می کند و منجر به انبوهی از اکوسیستم های دیجیتال نوظهور متنوع می شود. به منظور حمایت این اکوسیستم های نوظهور، پروتکل Kyber با تسهیل نقدینگی بین سهامداران مختلف در اکوسیستم های مربوطه، نقش کلیدی در این بلاک چین ها ایفا خواهد کرد. علاوه بر این،با استانداردسازی طراحی مدل نقدینگی مبتنی بر ذخیره و کار فعالانه روی راه‌حل‌های زنجیره‌ای متقابل مانند PeaceRelay و ​Waterloo Relay Bridge، ما یک شبکه نقدینگی متصل در سراسر پیاده‌سازی‌ها در زنجیره‌های مختلف را متصور هستیم.با گذشت زمان، ما مشارکت کنندگان پروتکل، نگهبانان شبکه و جامعه دارندگان توکن KNC را تصور می کنیم که با یکدیگر برای اداره Kyber همکاری کنند. به طور خاص، Kyber از یک پیاده سازی اصلی در هر بلاک چین پشتیبانی می کند که از مشخصات پروتکل دقیق، حاکمیت KNC و ابزار پیروی می کند.

Kyber با جمع آوری نقدینگی از ذخایری که توسط مدیران ذخایر اداره می شود، عمل می کند. این مدیران مسئول حفظ نقدینگی در جفت‌های معاملاتی عرضه‌شده، به‌روزرسانی شرط ها و اسپرد(اختلاف بالاترین قیمت پیشنهادی Bid Price و کمترین قیمت درخواستی Ask Price در دفتر سفارشات) های درخواستی هستند. برای خدمات خود، مدیران از طریق اسپرد در هر تراکنش پاداش دریافت می کنند. علاوه بر این، هر کسی که سرمایه اضافی داشته باشد می تواند در رزرو استخرها مشارکت کند و بازده دریافت کند.

خدماتی مانند کیف پول، فروشندگی یا برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند در بالای Kyber ایجاد شوند تا به مجموعه‌ای از سرمایه‌های متشکل از کل ذخایر دسترسی پیدا کنند. کاربران این سرویس‌ها می‌توانند توکن‌ها را با انجام سفارششان با بهترین قیمت موجود تعویض کنند. این به مدیران ذخایر انگیزه می‌دهد تا مطمئن شوند قیمت‌های خود را رقابتی نگه می‌دارند و بازارهایی را با توکن‌های نقدینگی پایین‌تر ایجاد می‌کنند تا بتوانند اسپردهای بزرگ‌تری داشته باشند.(منبع)

تاریخچه[ویرایش]

این تیم در سپتامبر 2017 از طریق یک ICO پول جمع آوری کرد و شبکه اصلی را در فوریه 2018 راه اندازی کرد.Kyber یک پروتکل نقدینگی کاملاً زنجیره‌ای است که می‌تواند بر روی هر بلاک چین فعال قرارداد هوشمند پیاده‌سازی شود. راه حل Kyber به نقدینگی اجازه می دهد تا از منابع متنوع در یک شبکه واحد جمع شود، که به نوبه خود یک نقطه پایانی واحد را برای گیرندگان فراهم می کند تا به طور یکپارچه معاملات توکن های متعدد را در یک تراکنش بلاک چین انجام دهند. کاربران نهایی، DApps یا هر طرف دیگر فقط باید این نقطه پایانی واحد را پرس و جو کنند تا بهترین نرخ موجود را برای تجارت خود دریافت کنند.

اعضای تیم[ویرایش]

برای دسترسی به اعضای تیم به اینجا منبع رجوع کنید.

Victor Tran

Loi Luu

خبر[ویرایش]

برای مرور خبر از مراجع زیر استفاده شود:

خبرهای مالی: Siganls and news

خبرهای روزمره: Blog و twiter

ایده[ویرایش]

نوآور بودن :

تعریف بازار هدف:

تعریف مشتری:

تعریف مشکل و راه حل:

آینده نگری:

ارتباط پروژه به بلاکچین :

تیم[ویرایش]

تعداد اعضا(4 امتیاز): تعداد تیم تشکیل دهنده بالاست و چهار امتیاز را می گیرد.(منبع)
عکس(4 امتیاز): عکس اعضای تیم در لینک بالا موجود است و چهار امتیاز را می گیرد .(منبع)
اسم کامل(4 امتیاز): اسم کامل اعضای تیم به صورت مشخص تیم موجود است .(منبع)
پروفایل های لینکدین(4 امتیاز): آدرس پروفایل های لینکدین موجود است و واقعی است .(منبع)
اسکم بودن پروژه(4 امتیاز):امتیاز پایین میانگین 4.15 در وب سایت مرجع باعث میشود نمره پایین 2 را بگیرد. اسکم بودن پروژه: (منبع)

مجموع نمره : 18/20

سرمایه[ویرایش]

امتیاز ICO (10 امتیاز): با فروش تقریبا 49 میلیون دلار از توکن هایش نمره 9 را میگیرد اینجا
امتیاز جذب سرمایه گذار (5 امتیاز): 12 سرمایه گذار اولیه پروژه پروژه را حمایت کردند با بررسی های بیشتر برای این بخش امتیاز 4 پیشنهاد میشود! لیست سرمایه گذاران :اینجا
امتیاز مارکت کپ (5 امتیاز): با رتبه 257 امتیاز 1.5 را دریافت میکند! اینجا

ارائه محصول[ویرایش]

ارائه محصول شامل موارد زیر است و هر کدام چهار امتیاز دارند:

  وایت پیپر: دارد! اینجا نمره این بخش را کامل میگیرد!
  آگاهی بخش بودن وایت پیپر: از این بخش نمره 3 را میگیرد وایت پیپر جزئیات فنی را هم پوشش میدهد.
  معرفی ویدئویی: در سایت اصلی مجوعه ویدیوهایی موجود است نمره 3 را میگیرد
  مایل استون ها: در وایت پیپر 4 فاز اصلی در توسعه شبکه مشخص شده است از این بخش نمره 3 را میگیرد.
  نمونه اولیه یا MVP: فازهای اصلی توسعه انجام شده اما تاخیرهایی هم داشت و در فاز آخر شبکه مجهز به امکان نقدینگی بین زنجیره ای شد. نمره این بخش 3 است.
نمره کلی:13/20

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

بازاریابی و شبکه اجتماعی شامل موارد زیر است ، هر کدام از عناصر اصلی چهار امتیاز دریافت می کنند:

  تویتر (4 امتیاز): دارد
  فیس بوک(4 امتیاز):دارد
  گیت هاب(4 امتیاز):دارد
  یوتیوب(4 امتیاز):دارد
  مدیوم(4 امتیاز):دارد


امتیازات بیشتر هر کدام دو امتیاز دریافت می کنند:

  بیت کوین تالک(2 امتیاز):دارد
  تلگرام/اسلاگ/دیسکورد:تلگرام(2امتیاز):دارد، دیسکورد
  رددیت(2 امتیاز):دارد
  بیت کوین ویکی(2 امتیاز):دارد

  بلاگ/فوروم(2 امتیاز):بلاگ:دارد

وضعیت پروژه[ویرایش]

درجه آمادگی سرمایه گذاری[ویرایش]