ICP

از همگرا
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Internet Computer Logo

معرفی[ویرایش]

کامپیوتر اینترنت (IC) یک شبکه بلاک چین است که توسط بنیاد DFINITY ساخته شده است و هدف آن پشتیبانی از توسعه قراردادهای هوشمند در مقیاس است. این تلاشی است برای ابداع نحوه تعامل کاربران با برنامه‌های کاربردی اینترنتی، زیرا گره‌های آن بر روی سخت‌افزارهای تخصصی که توسط مراکز داده مستقل مختلف قرار دارند، اجرا می‌شوند. آی سی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه ها را از طریق استفاده از مخزن ها، که شبیه قراردادهای هوشمند هستند، مستقر و اجرا کنند. هر مخزن دارای ظرفیت ذخیره سازی 4 گیگابایت است. IC دارای دو توکن اصلی است: ICP توکن حاکمیتی شبکه است و Cycles (که با سوزاندن ICP ایجاد می‌شود) شکلی از استیبل کوین است که به کاربران امکان می‌دهد برای منابع محاسباتی و تراکنش‌های شبکه پرداخت کنند.

تاریخ[ویرایش]

کامپیوتر اینترنت (IC) یک شبکه بلاک چین است که توسط بنیاد DFINITY ساخته شده است و هدف آن اجرای برنامه های غیرمتمرکز با سرعت وب است. این تلاشی است برای ابداع نحوه تعامل کاربران با برنامه‌های کاربردی اینترنتی، زیرا گره‌های آن بر روی سخت‌افزارهای تخصصی که توسط مراکز داده مستقل مختلف قرار دارند، اجرا می‌شوند. آی سی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه ها را از طریق استفاده از قوطی ها، که شبیه قراردادهای هوشمند هستند، مستقر و اجرا کنند. هر قوطی دارای ظرفیت ذخیره سازی 4 گیگابایت است. چشم انداز DFINITY این است که زیرساخت اینترنتی جدید آن از طیف گسترده ای از کاربر نهایی و برنامه های کاربردی سازمانی مانند رسانه های اجتماعی، پیام رسانی و ذخیره سازی داده ها پشتیبانی کند.

این پروژه با نام DFINITY در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تأسیس شد. DFINITY در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگانی مانند Andreessen Horowitz، Polychain Capital، SV Angel، Aspect Ventures، Electric Capital، ZeroEx، Scalar Capital و Multicoin Capital جمع آوری کرد. در سال 2018، بنیاد DFINITY توکن‌های ICP را برای بیش از 50000 شرکت‌کننده ثبت‌نام شده از طریق airdrop توزیع کرد.

در 18 دسامبر 2020، DFINITY شبکه اصلی آلفا رایانه اینترنتی را راه اندازی کرد. سپس این تیم کامپیوتر اینترنتی را در 10 مه 2021 در اختیار عموم قرار داد. راه‌اندازی عمومی آن همچنین نشان‌دهنده انتشار کد منبع رایانه اینترنتی و عملکردهای تراکنش و مدیریت توکن ابزار ICP بود.

ایده[ویرایش]

نوآور بودن :

تعریف بازار هدف:

تعریف مشتری:

تعریف مشکل و راه حل:

آینده نگری:

ارتباط پروژه به بلاکچین :

تیم[ویرایش]

تعداد اعضا: تیم کامل را در اینجا می توان یافت.
عکس: 
اسم کامل: 
پروفایل های لینکدین: 
اسکم بودن پروژه:


سرمایه[ویرایش]

امتیاز ICO (10 امتیاز):
امتیاز جذب سرمایه گذار (5 امتیاز):
امتیاز مارکت کپ (5 امتیاز):

ارائه محصول[ویرایش]

ارائه محصول شامل موارد زیر است و هر کدام چهار امتیاز دارند:

  وایت پیپر:
  آگاهی بخش بودن وایت پیپر:
  معرفی ویدئویی:
  مایل استون ها:
  نمونه اولیه یا MVP:

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

بازاریابی و شبکه اجتماعی شامل موارد زیر است ، هر کدام از عناصر اصلی چهار امتیاز دریافت می کنند:

  تویتر:
  فیس بوک:
  گیت هاب:
  یوتیوب:
  مدیوم:

امتیازات بیشتر

  بیت کوین تالک:
  تلگرام/اسلاگ/دیسکورد:
  رددیت:
  بیت کوین ویکی:
  بلاگ:


وضعیت پروژه[ویرایش]

درجه آمادگی سرمایه گذاری[ویرایش]


تیم بنیانگذار:

Dominic Williams

Cedric Waldburger

سرمایه[ویرایش]

ارائه محصول[ویرایش]

بازاریابی و شبکه های اجتماعی[ویرایش]

وضعیت پروژه[ویرایش]

امتیاز نهایی[ویرایش]