ابزارهای همکاری باز

از همگرا
نسخهٔ تاریخ ‏۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۹ توسط Sepehr (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

طبق بررسی هایی که شد، برای اینکه یک کار جمعی خوب برای رسیدن به هدف جمعی که برای ما شناسایی پروژه های مفید و سودده است، انجام بشود ما احتیاج به ۴ گونه ابزار داریم:

 1. ابزار مدیریت فایل و مستندات
  • برای این منظور می توان از Google Docs یا Google Drive استفاده کرد همچینی می توان از Mediawiki استفاده کرد. قبلا ما مدتی از گوگل استفاده می کردیم که زیاد مفید نبود. لذا این بار از مدیا ویکی استفاده می کنم و سایت همگرا میزبان این ویکی خواهد بود. پس لطفا دوستانی که آماده همکاری هستند در ویکی همگرا ثبت نام کنند.
 2. ابزار مدیریت ارتباطات تیم
  • برای این موضوع می توانیم از Slack، Discord و یا تلگرام استفاده کنیم. برای این موضوع فعلا همین گروه تلگرامی مناسب است، بعدا می توان برای گروههای تخصصی تر به دیسکورد یا اسلک نیز نقل مکان کرد. مثلا اگر خواستیم به ازای هر پروژه ای که بررسی می کنیم مثلا یک کانال باز کنیم.
 3. ابزار مدیریت وظایف یا Tasks
  • احتیاج به ابزاری برای مدیریت وظایف افراد تیم داریم تا کارها منظم و مرتب به پیش برود، این کار را Trello یا Taskulu می تواند انجام دهد که ما فعلا با همان ترلو خودمان به پیش خواهیم رفت. لذا دوستانی که مایل به همکاری هستند در ترلو هم حساب داشته باشند.
 4. ابزار مدیریت زمان
  • این ابزار البته بیشتر برای تیم هایی هست که داوطلبانه نیستند و برای مشخص شدن دقیق زمان گذاری افراد برای پروژه است تا بعدا دریافتی داشته باشند، ما فعلا در این زمینه نیازی نداریم ولی اگر بحث اینسنتیو های بلاکچینی که من خیلی جدی هستم برای پیاده سازی آن جدی شود، دقیقا ابزار خوبی است برای شناسایی وقتی که افراد برای این پروژه می گذارند تا دوستان در مقابل آن توکن خود را دریافت کنند. فعلا ابزار toggl را برای این کار دیده ام ولی اگر جدی تر شد ان شاء الله با هم موارد دیگر را هم بررسی و یک ابزار خوب را انتخاب می کنیم.

پس در یک جمع بندی ما فعلا سه ابزار خواهیم داشت:

 1. ویکی برای مدیریت فایلها و مستندات
 2. تلگرام برای ارتباطات جمع
 3. ترلو برای مدیریت وظایف